MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zasłużeni dla Gminy Postomino. Kogo nagrodzono? Pierwsza historyczna gala. Zdjęcia

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Gala w Centrum Kultury i Sportu w Postominie podczas, której uhonorowano osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji gminy Postomino. Nagrody przyznał i wręczył wójt Janusz Bojkowski.

Zasłużeni dla gminy Postomino 2024. Pierwsza taka gala

Galę z okazji przyznania przez Janusza Bojkowskiego - wójta gminy Postomino nagród „Zasłużony dla Gminy Postomino” zorganizowano pierwszy raz. Podczas wydarzenia wyróżnione zostały osoby, które na przestrzeni ostatnich lat dały gminie impuls do rozwoju, przyczyniając się jednocześnie do zbudowania jej obecnej pozycji.

Gospodarzem wieczoru był wójt Gminy Postomino – Janusz Bojkowski. W uroczystości udział wzięli laureaci w towarzystwie najbliższych, starosta powiatu sławieńskiego Wojciech Wiśniowski, przewodniczący Rady Gminy Postomino Daniel Pakos, pracownicy Urzędu Gminy, dyrektorzy, radni, członkowie Rady Seniorów, sołtysi.

W pierwszej kolejności zostały wręczone nagrody w kategorii działalność gospodarcza, uhonorowanymi przez wójta Janusza Bojkowskiego zostali:

Stefan Kwiatkowski (Centrum Rekreacji Wypoczynku i Rehabilitacji Arka).** Pan Stefan od roku 1945 jest stałym ** mieszkańcem gminy. To właśnie gmina Postomino jest dla niego najważniejszym miejscem. Rozwój własnego gospodarstwa rolnego, a następnie działalność w branży turystycznej dzięki ciężkiej pracy, uporowi i optymistycznemu podejściu przyczyniły się do jego sukcesu.

Danuta i Leszek Haratyk (Health Resort & Medical SPA Panorama Morska). Pan Leszek w 1994 roku kupił pierwszy ośrodek w Jarosławcu. Tutaj też założył rodzinę. Wraz z żoną wzajemnie się uzupełniają działając na wielu płaszczyznach branży turystycznej, tworząc Resort Panoramę Morską z własnym Aquaparkiem.

Ryszard Król (Resort Król Plaza Spa). Pan Ryszard swoją działalność na terenie gminy Postomino rozpoczął w 1977 roku. Dzięki przychylności i dobrym kontaktom z władzami gminy, właśnie w Jarosławcu udało mu się rozwinąć. Ciężka praca zaowocowała utworzeniem Resortu Król Plaza Spa w Jarosławcu ze strefą wellness ,instytutem spa i własnym browarem

Kazimierz Ordon i Andrzej Ordon (Megawat Postomino). Bracia, którzy od urodzenia mieszkają i żyją w gminie Postomino. Początek lat 90, stał się dla nich przełomem, otworzył nowe możliwości rozwoju branży rolnej i transportu. Elastyczni w swoich dzianiach w kolejnych latach rozpoznali nowe trendy- najkorzystniejsze warunki wiatrowe na terenach gminy Postomino do rozwoju innowacyjnych metod pozyskania energii elektrycznej.

Edukacja szkolna jest istotnym elementem mającym bardzo duży wpływ na kształtowanie postaw ludzkich, zachowań i systemów wartości, dlatego bardzo ważne jest, aby tą płaszczyzną zarządzały odpowiednie osoby. W dziedzinie oświaty i wychowania wójt Janusz Bojkowski uhonorował:

Renatę Mazur – Wojciechowską (dyrektor Szkoły Podstawowej w Pieszczu). Pani Renata z gminą Postomino zaprzyjaźniła się dokładnie 1 września 1998 roku podejmując pracę nauczyciela w Szkole Podstawowej w Pieszczu, którą pokochała od pierwszych dni. Pracuje już tutaj 26 lat, w tym 24 na stanowisku dyrektora szkoły.

Bogumiłę Roman – Struś (dyrektor Szkoły Podstawowej w Staniewicach). Pani Bogumiła z gminą Postomino jest związana od 1991 roku, a 2 lata później jako świeżo upieczona magister nauczania początkowego rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej w Pieszczu. W 2004 roku otrzymała propozycję pełnienia funkcji dyrektora Szkoły w Staniewicach, którą z sukcesami piastuje do dziś.

Grażynę Kozar (nauczyciel Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie). Pani Grażyna na terenie gminy Postomino jest od sierpnia 1982 r. Chciała mieszkać i pracować na Wybrzeżu. Szukała pracy w szkole. Przez wiele lat piastowała funkcję dyrektora szkoły.

Działalność społeczna, której kluczowym celem jest poprawa warunków życia lub rozwiązanie konkretnych problemów społecznych, to także dziedzina, w której wójt Janusz Bojkowski docenia swoich mieszkańców. Laureatką w tym obszarze została

Teresa Rysztak (prezes Postomińskiego Stowarzyszenia Razem Lepiej). Pani Teresa do Postomina przyjechała na stałe w 1977 roku. Początki jej aktywności społecznej to lata 80 minionego wieku. Wciąż jednak widzi potrzebę angażowania się w prace społeczne na rzecz lokalnego środowiska, w szczególności środowiska senioralnego.

Działalność kulturalna jest istotnym elementem życia społecznego i gospodarczego, która przyczynia się do bogacenia życia kulturalnego społeczności, rozwijania talentów artystycznych oraz budowania tożsamości kulturowej. W tej dziedzinie uhonorowana przez wójta została

Jadwiga Czerwińska (artysta, plastyk). Pani Jadwiga z gminą Postomino związana jest od 1974 roku. Od 2010 roku jak sama podkreśla ma zaszczyt i przyjemność prowadzić zajęcia w Pracowni Sztuk Pięknych GAMMA przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie, co pozwala jej przyczyniać się do rozwoju artystycznego dzieci i młodzieży oraz osób z niepełnosprawnościami.

Wspaniale jest mieć na terenie Gminy Postomino człowieka, który potrafi zarażając swoją pasją łączyć pokolenia, jednocześnie propagując zdrowy styl życia. Mowa tu o Panu Zdzisławie Ludwikowskim, który jest człowiekiem sportu, pasji, talentu i skromności. Jego wspaniałe sportowe inicjatywy rozbudziły i rozpropagowały Gminę Postomino. Statuetkę Zasłużony dla Gminy Postomino w dziedzinie sportu Pan Zdzisław odebrał w marcu ubiegłego roku podczas Benefisu zorganizowanego na jego cześć. Podczas Gali wójt Janusz Bojkowski wręczył Panu Zdzisławowi Akt Nadania.

Muzycznie, podczas części oficjalnej, galę uświetnił Witold Poprawski, któremu w dwóch utworach towarzyszyła Blanka Ciróg, uczennica Szkoły Muzycznej w Sławnie. Finałem wieczoru był występ zespołu Piotr Wojtasik Quintet oraz Anna Maria Jopek.

Podsumowano 18 Bal Charytatywny na rzecz Hospicjum w Darłowi...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Papszun ponownie trenerem Rakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na darlowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto