Nasza Loteria

Świetny dzień otwartych dzrzwi w LO ze Sławna. Zdjęcia, wideo

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
W Liceum Ogólnokształcącym ze Sławna miał miejsce - 17.11.2023 r. - w piątek 6 Powiatowy Piknik Naukowy. To młodzież z LO i nauczyciele zorganizowali to wydarzenie promujące szkołę w lokalnym środowisku. Mówiąc jeszcze inaczej LO pokazało wszystko, co ma najlepsze. Pokazało młodzieży ze szkół podstawowych - klas 7 i 8.

Dzień otwartych drzwi w LO ze Sławna - 6 Powiatowy Piknik Naukowy

od 16 lat

W tym roku 6 Powiatowy Piknik Naukowy - mówiąc wprost - kręcił się wokół Mikołaja Kopernika. Bo to jemu dedykowana była ta impreza. Rozpoczęła ją Renata Biernacka, dyrektor LO w Sławnie i Andrzej Protasewicz, wicestarosta sławieński.

W piątek LO w Sławnie prezentowało się uczniom szkół podstawowych m.in. z: SP Ostrowiec, SP Sławsko, SP nr 2 w Sławnie, SP nr 3 w Sławnie, SP Wrześnica, SP Słowino.

- Jestem absolwentem liceum w Sławnie i uważam, że to świetna szkoła. Cieszę się, że w tym roku szkolnym udało się utworzyć trzy klasy pierwsze i zachęcam do skorzystania z oferty tej szkoły, która jest dobrą - mówił wicestarosta A. Protasewicz.

- 6 Powiatowy Piknik Naukowy uważam za otwarty - powiedziała z kolei dyrektor R. Biernacka.

Inauguracja wydarzenia była w auli licealnej, która była wypełniona do ostatniego miejsca. Chwilę później - klasy 1 i 2 - zaprezentowały spektakl teatralny o Mikołaju Koperniku. Później uczniowie zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły, gdzie też nie brakowało atrakcji i różnych prezentacji.

Warto wiedzieć, że Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika. Stąd w LO w Sławnie M. Kopernik stał się motywem przewodnim 6 Powiatowego Pikniku Naukowego zorganizowanego w dniu 17.11.2023 r..

Komentarz redakcji

Liceum w Sławnie zmieniło się. Zmieniło się i bardzo fajnie zaprezentowało podczas 6 Powiatowego Pikniku Naukowego. Można powiedzieć, parafrazując, wszystko obracało się dziś wokół LO w Sławnie. Młodzież i nauczyciele świetnie zaprezentowali tę szkołę, która jest dobrą placówką edukacyjną. Warto ją w przyszłości wybrać i na nią postawić. Dlaczego? Zobaczcie sami na zdjęciach i porozmawiajcie z uczniami LO. Ja tak zrobiłem i są oni bardzo zadowoleni z dokonanego wyboru. Życzę sławieńskiemu liceum dalszego rozwoju.

Tomasz Turczyn

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Świetny dzień otwartych dzrzwi w LO ze Sławna. Zdjęcia, wideo - Sławno Nasze Miasto

Wróć na darlowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto