MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ponad 2,6 mln zł gmina Darłowo zainwestuje w Palczewice. Zdjęcia

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
W miejscowości Palczewice (gm. Darłowo) ruszyła przebudowa dróg. Koszt inwestycji to 2 695 490,49 zł. Jednym z kluczowych elementów tej inwestycji jest wykonanie nawierzchni ciągu pieszo-jezdnego oraz chodników, zjazdów, dojść do furtek i chodników z betonowej kostki brukowej. Ta część inwestycji ma na celu nie tylko poprawę estetyki okolicy, ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców.

Inwestycja w Palczewicach - gm. Darłowo

Kolejnym ważnym etapem projektu, w Palczewicach, jest wykonanie nakładki bitumicznej na istniejącej drodze. Dotychczasowe problemy związane z jakością nawierzchni stanowiły spore utrudnienia w ruch aut.

Istotnym elementem poprawy bezpieczeństwa będzie także budowa oświetlenia ulicznego. Planowane jest zainstalowanie 32 punktów świetlnych, które oświetlą całą długość drogi.

Dzięki zaangażowaniu Gminy Darłowo oraz wsparciu środków pochodzących z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ,,Edycja Trzecia - PGR", Palczewice zmieniają się na plus.

- To nie koniec inwestycji w miejscowości Palczewice. By ułatwić dojazd do posesji w trakcie budowy wykonaliśmy drogę techniczną z płyt, która zostanie do użytku mieszkańców. Jesteśmy w trakcie opracowania dokumentacji na rewitalizację Parku Dworskiego. Chcemy przywrócić mu dawny blask i stworzyć miejsce o dużym znaczeniu przyrodniczym dla lokalnej społeczności oraz turystów. Dzięki wybudowaniu drogi Palczewice – Kopań dojazd do miejscowości oraz parku będzie łatwiejszy dla turystów wypoczywających w tej miejscowości. Park będzie stanowił ciekawą atrakcję turystyczną -zapowiada Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo.

Policja ze Sławna kontrolowała. Byli nietrzeźwi kierowcy i p...

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ponad 2,6 mln zł gmina Darłowo zainwestuje w Palczewice. Zdjęcia - Sławno Nasze Miasto

Wróć na darlowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto