Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa galeria zdjęć z 8 Biegu Marchewkowego w Słowinie - cz. 2. Komentarz

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
8 Bieg Marchewkowy im. Andrzeja Żukowskiego ukończyło 133 startujących. Do tego pobito rekord trasy wśród pań i panów na dystansie 10 km. Trasa mająca certyfikat PZLA jest bardzo szybka. Start jest w Słowinie i biegnie się asfaltem niemal po prostej do Boleszewa i tam jest nawrót i kolejne 5 km do Słowina.

8 Bieg Marchewkowy im. Andrzeja Żukowskiego w Słowinie

od 16 lat

Pamiętam Andrzeja Żukowskiego, gdy odwiedzał naszą redakcję w Sławnie. Często to robił po przybiegnięciu ze Słowina do Sławna, gdy miał trochę czasu do rozpoczęcia pracy w Sławodrzewiu. Pamięta, że był bardzo pogodnym człowiekiem, który zachęcał do pisania o bieganiu, o biegach mówiąc, że w ten sposób spopularyzuje się ten sport. Był jego wielkim miłośnikiem. Pamiętam, gdy przygotowywał się do morderczego Spatrathlonu i był to tytaniczny wysiłek, ale on się cieszył z tych przygotowań. Układał scenariusz biegu, analizował różne warianty... Taki był. Dziś w Słowinie pokonałem 10 km w czasie 40.58 min.. To dla mnie rekord życiowy. Cieszę się z tego, choć koledzy z tras biegowych mówili mi, że powinno być lepiej, gdybym nie szarpał tempa. Cieszę się z tego rezultatu mając 46 lat i zachęcam innych do systematycznego biegania w granicach swoich możliwości. Wracając do Andrzeja Żukowskiego powiem jeszcze tyle, że był tytanem pracy biegowej. Wykręcał wiele kilometrów na treningach. Pamiętam taki widok, gdy mijał Basztę Słupską w Sławnie biegnąc z teczką. Tyle, że nie były to zawody, a codzienny jego bieg ze Słowina do pracy w Sławnie. Tak też trenował. Takiej pasji i zaciętości może mu nadal pozazdrościć niejeden biegacz, biegaczka.

Tomasz Turczyn

Bardzo szybkie bieganie podczas 8 Biegu Marchewkowego im. Andrzeja Żukowskiego w Słowinie -18.11.2023

Warunki atmosferyczne 18.11.2023 r w Słowinie (gm. Darłowo, woj. zachodniopomorskie) - wyjątkowo sprzyjały szybkiemu bieganiu z czego najlepiej skorzystali Ryszard Sokołowski i Katarzyna Pobłocka-Głogowska. Oboje bijąc dotychczasowe rekordy trasy wygrali odpowiednio klasyfikację mężczyzn i kobiet.

Od 18.11.2023 r. nowy rekord trasy mężczyzn wynosi 31:39, a kobiet 36:49. Podium mężczyzn uzupełnili Grzegorz Kujawski - Forma Jak Wino 32:37 i Jan Rybarczyk 33:51. Wśród kobiet na drugim miejscu dobiegła Paulina Sienkiewicz Gadzikowska 40:21, trzecia była Marta Kaczmarek 46:00.

Wśród mieszkańców Gminy Darłowo jedyną kobietą która dotarła do mety u tym samy wygrała klasyfikację kobiet z terenu Gminy Darłowo była Iwona Ordak. Mężczyźni o podium musieli powalczyć. Najlepszy okazał się Adrian Kępka 35:29, drugie miejsce zajął Sylwester Wierzbicki 43:48, a na trzecim miejscu dobiegł Krzysiek Płoski 45:12.

Gościem honorowym zawodów był Jan Huruk, który ufundował również nagrodę za rekord trasy.
Wyróżnieni zostali również najlepsi maratończycy z powiatu sławieńskiego: Adrian Kępka za najlepszy czas w maratonie w powiecie sławieńskim w roku 2023 - 2:47:13 i Damian Rosiak za najlepszy debiut maratoński w powiecie sławieńskim w roku 2023 - 2:54:52.

Rekordowy 8 Bieg Marchewkowy im. Andrzeja Żukowskiego w Słow...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Nowa galeria zdjęć z 8 Biegu Marchewkowego w Słowinie - cz. 2. Komentarz - Sławno Nasze Miasto

Wróć na darlowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto