3 kolejka IV ligi. Wieża Postomino i Darłovia Darlowo w odwrocie. Inne wyniki

Tomasz Turczyn
Rozgrywana jest 3 kolejka IV ligi ZZPN. Niestety oba zespoły z p. sławieńskiego poniosły porażki w swoich meczach. Wieża Postomino i Darłovia Darłowo to reprezentanci naszego powiatu w tej klasie rozgrywek.

3 kolejka IV ligi ZZPN

Iskierka Mirand Szczecin - Bałtyk Koszalin 1:2
Wybrzeże Rewalskie Rewal - Wieża Postomino 5:1

Darłovia Darłowo - Chemik Police 2:4 (2:1)

Mecz w Darłowie był pełen dramaturgii. Najpierw Chemik nie trafił z rzutu karnego, a później gospodarze zdobyli dwie bramki (Mateusz Myśliński, Norbert Kornaga) i Darłovia miała już 2:0. To była niezła zaliczka, ale przed przerwą Chemik znów ma "11" i tym razem ją wykorzystuje zdobywając gola kontaktowego - 2:1 do przerwy.

Wydawało się, że mecz się ułoży dla Darłovii, bo przyjezdni od 45 min. grali w "10" po czerwonej kartce dla Gracjana Korzec. Okazało się, że Chemik grał bardzo ambitnie mimo, że miał na placu gry jednego zawodnika mniej. Już w 50 minucie było 2:2. W 74 minucie - 2:3. Goście zamknęli mecz w 90 plus 2 minucie 4 golem.

Ogromnie szkoda, że Darłovia nie potrafiła wykorzystać tak dobrze układającego się meczu i wyciągnąć z niego kompletu punktów. Brawa dla Chemika za ambicję i grę do końca.

Wieża Postomino po 3 kolejkach IV ligi ma 0 punktów i 1 bramkę strzeloną oraz 19 straconych. Darłovia Darłowo ma 3 punkty - 5 bramek strzelonych i 10 straconych. Początek sezonu dla tych drużyn nie jest udany. O ile Darłovia - jako beniaminek - zapunktowała, to postawa Wieży budzi ogromne obawy przed dalszymi meczami.

Odra Chojna - Perła URB Dygowo 1:3
Unia Dolice - Polski Cukier Kluczevia Stargard 2:1
Gwardia Koszalin - Błękitni II Stargard 7:0
Olimp Gościno - Biali Sądów 0:3
Orzeł Wałcz - MKP Szczecinek 4:2