Zwycięstwo zawodnika Kimura Darłowo na ogólnopolskich mistrzostwach [ZDJĘCIA]

Wojciech Kulig
W dniach 13-14 kwietnia 2019 roku w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie Akademia Sportu, KIMURA Darłowo brała udział w XXIV Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kumite. Damian Kurpiewski po kilku ciężkich pojedynkach uplasował się na pierwszym miejscu w kategorii Junior Młodszy do 60 kg, zdobywając tytuł Mistrza Polski.

W mistrzostwach wzięło udział 380 zawodników z 44 klubów z OYAMA PFK, Kyokushin TEZUKA Group, Kyokushin WKB Poland, ShinKyokushin oraz Kyokushin KWF. Organizatorem był Małopolski Klub Sportowy KOYAMA na czele z Sensei Mirosławem Osiką 4 dan. Klub Kimura Darłowo reprezentowało dwóch zawodników: Filip Kurpiewski i Damian Kurpiewski, który dwa tygodnie wcześniej wywalczył złoty medal na IV Mistrzostwach Polski Centralnej Oyama PFK w Ślesinie.

- Wyśmienicie spisał się Damian, który po kilku ciężkich pojedynkach uplasował się na pierwszym miejscu w kategorii Junior Młodszy do 60 kg, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Dziękujemy burmistrzowi Miasta Darłowo oraz panu Grzegorzowi Kurpiewskiemu za pomoc w przygotowaniach i wyjeździe na ten prestiżowy turniej - mówią przedstawiciele klubu Kimura Darłowo.