MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. Finisz kampanii wyborczej. Taka sytuacja w Sławnie. Zdjęcia

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
W niedzielę - 7 kwietnia 2024 roku wybory samorządowe w, których wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów... A to oznacza, że kampania wyborcza jest na ostatniej prostej. Tu zaznaczmy, że cisza wyborcza rozpocznie się o północy z 5 na 6 kwietnia i potrwa do zakończenia głosowania w dniu 7 kwietnia.

AKTUALIZACJA

Właściciel terenu w centrum Sławna wywiesił ogłoszenie w związku z kampanią wyborczą... Patrz zdjęcia.

Warto pamiętać, że według - Kodeksu wyborczego -„Policja lub straż gminna jest obowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym.”

I kolejny przepis: "Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”. Grzywna również wynosi w tym przypadku nawet do 5 tys. złotych".

Kampania wyborcza w powiecie sławieńskim

Jak wygląda kampania wyborcza w naszym powiecie? Jest widoczna na ulicach w postaci plakatów i banerów wyborczych. Widzimy ją także w skrzynkach pocztowych, gdzie trafiają ulotki z programami wyborczymi i prezentacją poszczególnych kandydatów. Kandydaci także wręczają ulotki osobiście i w rozmowach z mieszkańcami zachęcają do oddania na nich głosu.

Część osób stawia także na przekaz na portalach społecznościowych. Tam na różne sposoby kandydaci starają się przyciągnąć uwagę poszczególnych odbiorców.

Wybory samorządowe są bardzo ważnymi i warto się na nie wybrać oraz nimi się zainteresować. Bo radni decydują o różnych ważnych sprawach, które bezpośrednio dotyczą lokalnej społeczności. Są to np. wysokości podatków, czy plany realizowanych inwestycji w danej gminie. Samorządy także prowadzą szkoły i radni mają na nie także wpływ.

Bycie radnym to ważna funkcja i dlatego warto zastanowić się nad decyzją o oddaniu głosu na daną osobę. Głosujemy także na, w p. sławieńskim, kandydatów na wójtów i burmistrzów. To także swoisty wybór lokalnej przyszłości, bo starający się o względy wyborców mają na nią - mówiąc wprost - różne pomysły.

Cisza wyborcza rozpocznie się o północy z 5 na 6 kwietnia i potrwa do zakończenia głosowania w dniu 7 kwietnia - niedziela.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wybory samorządowe 2024. Finisz kampanii wyborczej. Taka sytuacja w Sławnie. Zdjęcia - Sławno Nasze Miasto

Wróć na darlowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto