Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święto Pionierów Ziemi Darłowskiej. W Darłowie pamiętają. Zdjęcia

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Święto Pionierów Ziemi Darłowskiej - uroczystości z okazji 79 rocznicy włączenia Ziemi Darłowskiej do Polski. Jak co roku dzień ten stanowił wyjątkową okazję do uhonorowania historii, kultury i dziedzictwa naszego miasta, które z dumą pielęgnowane jest przez kolejne pokolenia.

Święto Pionierów Ziemi Darłowskiej 2024 r.

Uroczystości zostały zapoczątkowane mszą świętą w intencji pierwszych darłowskich osadników i wszystkich mieszkańców Darłowa, którą o godz. 14:00 w kościele św. Jerzego odprawił o. Zygmunt Tomporowski.

Po mszy odbył się przemarsz jej uczestników oraz zaproszonych gości w asyście kompanii honorowej Zespołu Szkół Morskich na plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie znajduje się Pomnik Zwycięstwa i obelisk Pionierów. Pod obeliskiem przedstawiciele władz miejskich na czele z burmistrzem Arkadiuszem Klimowiczem wraz z pionierami, wśród których była Bożena Tomalak – prezes Klubu Pionierów Ziemi Darłowskiej, a także przedstawiciele służb mundurowych, szkół oraz darłowskich instytucji, uroczyście złożyli kwiaty.

Punktem kulminacyjnym obchodów
Święta Pionierów była uroczysta Akademia, która odbyła się o godz. 17:00 w Kinie Bajka. Najbardziej zasłużeni dla Klubu Pionierów Ziemi Darłowskiej otrzymali listy gratulacyjne z rąk Arkadiusza Klimowicza.

Wyróżnieni zostali: Jadwiga Sidoryk, Brygida Jerzewska, Elżbieta Cwynar, Krystyna Biela, Urszula Wawrzyniak, Józef Goszczyński, Stanisław Martwicki, Jolanta Chaborska, Grażyna Leśniewska, Ewa Majdańska, Krystyna Różańska, Bożena Tomalak.

Dopełnieniem wieczoru był koncert Elżbiety Adamiak, wybitnej artystki, która od ponad 45 lat zajmuje czołowe miejsce w polskiej poezji śpiewanej. Repertuar jej recitalu obejmował zarówno utwory z najnowszej płyty “Zbieram siebie”, jak i największe przeboje.

Darłowscy Pionierzy na starych zdjęciach. Zobaczcie unikaty ...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Święto Pionierów Ziemi Darłowskiej. W Darłowie pamiętają. Zdjęcia - Sławno Nasze Miasto

Wróć na darlowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto