Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rusza rekrutacja do Szkoły Morskiej w Darłowie. Atrakcyjne kierunki kształcenia

Wojciech Kulig
Wojciech Kulig
Radek Koleśnik/archiwum
Od poniedziałku 17 maja ruszy postępowanie rekrutacyjne do pierwszych klas Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Placówka oferuje przyszłym uczniom atrakcyjne kierunki kształcenia, jak np. nawigator morski, logistyk, czy mechanik okrętowy.

Zespół Szkół Morskich w Darłowie tradycyjnie przygotował bogatą ofertę edukacyjną. Szkoła gotowa jest na zajęcia w każdej formule.

- Jeżeli chodzi o nauczanie, to jesteśmy przygotowani na wszystkie opcje, czyli na zdalną i stacjonarną. Mamy jednak nadzieję, że od początku przyszłego roku ruszymy ze stacjonarną nauką - mówi nam Magda Miszke, dyrektor ZSM w Darłowie.

- Zachęcamy do składania wniosków. W naszej szkole jest dużo zajęć dodatkowych, ciągle coś się dzieje. Obecnie grupa 30-osobowa uczniów wyruszyła na obóz żeglarski w Chorwacji -dodaje.

Przypomnijmy, że od września 2020 roku zmieniła się także struktura szkoły, oprócz technikum w skład Zespołu weszło liceum i branżowa szkoła 1 stopnia. Warto pamiętać, że kandydaci do Technikum Morskiego przystępują do bezpłatnego badania wstępnego u lekarza medycyny pracy w Darłowie na podstawie skierowania wydanego przez ZSM. Na badania należy zgłaszać się z kartą zdrowia.

W Zespole Szkół Morskich obowiązuje umundurowanie.Podanie z kompletem dokumentów należy składać osobiście lub przesłać pocztą na adres szkoły.

W skład Zespołu wlicza się Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, które kształci na kierunkach: klasa humanistyczno-medialna, klasa przyrodnicza oraz klasa żeglarska (mundurowa). Jeśli chodzi o internat, opłata miesięczna za niego wynosi 85 zł. Śniadania i kolacje są przygotowywane przez uczniów we własnym zakresie Uczniowie mają dostęp do kuchni internackiej. Obiady można wykupić w stołówce, mieszczącej się w internacie (prowadzonej przez ajenta) lub w położnej przy internacie lub szkole jadłodajni.

Szkoła Morska w Darłowie oferuje bardzo atrakcyjne kierunki dla osób, które swoją przyszłość chcą związać z morzem.

- Te najbardziej wymagające kierunki to mechanik i nawigator. Najbardziej obleganym kierunkiem jest logistyka, hotelarstwo bardziej jest wybierane przez dziewczyny. Jeśli chodzi o liceum, klasa żeglarska jest jako dodatek, ponieważ mamy mnóstwo sprzętu. Klasa przyrodnicza i humanistyczna również jest atrakcyjna - dodaje Magda Miszke.

W planie ZSM, jeśli chodzi o klasy pierwsze, są 4 klasy technikum (120 osób), klasy w liceum (60 osób) i 1 zawodówka. Łącznie 210 osób.

Zainteresowanie nauką w ZSM w Darłowie jest bardzo duże. Jak mówi nam dyrektor szkoły, telefonują rodzice uczniów z całej Polski, w tym np. ze Śląska. Dopytują, jak ta nauka będzie wyglądać, jakie będą warunki.

Więcej informacji na temat samego procesu rekrutacji można się dowiedzieć na tu: ZSM Darłowo

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na darlowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto