MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jarosławiec. Inauguracja nowego związku kombatantów [zdjęcia]

Wojciech Kulig
Wojciech Kulig
W nadmorskim Jarosławcu w gminie Postomino zainaugurowano działalność Związku Kombatantów i Osób Represjonowanych RP im. Danuty Siedzikówny „Inki”. Przyznano szereg ważnych odznaczeń, m.in. Medal 100-lecia Niepodległości, Pro Patria oraz Pro Bono Poloniae.

Wśród odznaczonych Honorowym Krzyżem „Inki” znalazł się dr Karol Nawrocki Prezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz minister Jan Kasprzyk szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

„Odważni ludzie na Wybrzeżu, w Gdańsku, w Gdyni, w Szczecinie a także w Elblągu znów byli gotowi do tego aby walczyć o wolną i niepodległą Polskę i dla tej Polski umierać, oddawać życie. W innych warunkach niż „Inka”, „Zagończyk”, Badocha „Żelazny” i wielu innych żołnierzy ale w tym samym celu (…) Polska była, jest i Polska będzie dzięki pamięci, naszej determinacji i miłości do wolności” - mówił prezes IPN.

Na zakończenie uroczystości odbył się koncert Andrzeja Kołakowskiego.

- Związek Kombatantów i Osób Represjonowanych RP im. Danuty Siedzikówny „Inki” powstał na bazie Związku Solidarności Polskich Kombatantów i Osób Represjonowanych Okręg Gdynia. Pod nową nazwą został wpisany do KRS w dniu 27 listopada 2021 r. W tym samym dniu odbyło się spotkanie założycielskie związku pod nową nazwą, Związek Kombatantów i Osób Represjonowanych RP im. Danuty Siedzikówny „Inki”. Prezesem Związku został Pan Jerzy Kowalczyk, który nadal pełni swoja funkcję. Głównym celem Związku jest zespolenie środowisk kombatanckich – przekazał nam Rafał Semołonik ze szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na darlowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto