Tomasz Turczyn
Rozgrywana jest 20 kolejka IV ligi ZZPN. W Policach walczy Darłovia Darłowo z Chemikiem i zalicza bardzo udane zawody w pierwszej połowie.

20 kolejka IV ligi ZZPN

Bałtyk Koszalin - Iskierka Mirand Szczecin 1:1

Chemik Police - Darłovia Darłowo 1:1 (0:1)

Początek spotkania to optyczna przewaga Chemika, ale nic z niej nie wynikało. Po 30 minucie Darłovia zaczęła sobie śmielej poczynać. Efektem był rzut rożny, gdzie po centrze przyjezdni byli bardzo blisko strzelenia bramki. To ostrzeżenie nie podziałało na miejscowych. Po kolejnym stałym fragmencie gry - faulu Darłovia biła piłkę w światło bramki i jej lot przecięła głowa Krystiana Ryfy.... I tak padła bramka - 0:1.

36 min. 0:1 - gol po rzucie wolnym bitym w światło bramki i strzale z główki. Zdobywcą bramki Krystian Ryfa.

Po bramce Darłovia grała uważnie, a gospodarze szukali szansy na wyrównanie. Jednak bramki nie padły. Po 45 minutach - 0:1. Piłkarze Darłovii obejrzeli w tej części gry dwie żółte kartki.

W II części - 52 min. - piłka w siatce Darłovii, ale gol nie jest uznany - spalony. To ostrzeżenie dla przyjezdnych. Chemik jest w natarciu.

65 min - 0:1 - optyczna przewaga Chemika. Darłovia szuka akcji, która może rozstrzygnąć mecz.

Chemik gra bardzo schematycznie. Najczęściej piłkę przerzuca do boku i stamtąd stara się ją wprowadzić w pole karne Darłovii. Jak na razie obrońcy gości nie popełnili błędu.

75 min. - 0:1. Świetna kontra Darłovii zakończona strzałem. Było blisko, ale bramkarz gospodarzy broni.

85 min. - 0:1. Darłovia gra mądrze starając się oddalać grę od własnej bramki.

90 min. - 0:1 plus 5 minut doliczone

Rzut karny dla Chemika. 1:1 - Michał Janicki. Pewny strzał.

Koniec meczu 1:1. Darłovia była bardzo bliska wywiezienia kompletu punktów z trudnego terenu. Brawo za walkę.

Polski Cukier Kluczevia Stargard - Unia Dolice 4:1

Wieża Postomino - Wybrzeże Rewalskie Rewal 3:4 (2:2)

Wiele się dzieje także na boisku w Postominie. Wieża w 20 min, po golu Mateusza Bachledy, ma 1:0. Lider IV ligi jeszcze nie otrząsnął się po tym ciosie, a dwie minuty później ten sam zawodnik postomiński podwyższa na 2:0.

I niestety Wieża w 29 i 31 minucie (gole autorstwa Borysa Jałoszyńskiego ) traci dwie bramki. Jak na razie jest 2:2. W Postominie remis jest po pierwszej połowie meczu.

W II połowie Wieża traci dwie bramki (Paweł Mikołajczyk i B. Jałoszyński) i zdobywa jedną (M. Śpiewak) - 3:4 w 79 minucie meczu.

Koniec meczu - 3:4.

Mechanik Bobolice - Ina Goleniów 2:1
MKP Szczecinek - Orzeł Wałcz 2:1
Perła URB Dygowo - Odra Chojna 3:2
Biali Sądów - Olimp Gościno 2:2