Anna Długaś z Ziemi Darłowskiej mistrzynią Polski

Jacek Wójcik
Anna Długaś z Ziemi Darłowskiej została mistrzynią Polski.
Anna Długaś z Ziemi Darłowskiej została mistrzynią Polski. KK Ziemia Darłowska
Juniorka z Lark Ziemia Darłowska zdeklasowała rywalki w jeździe indywidualnej na czas, podczas mistrzostw Polski na Mazowszu.

Przez kilka dni w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego krajowa czołówka walczyła o medale szosowych MP w kategoriach elita (senior), orlik (do 23 lat) i junior. Zawodniczkom i trenerom Ziemi Darłowskiej najwięcej powodów do radości przyniosła czasówka juniorek. Zmagania o medale w tej kategorii odbyły się w drugim dniu MP. Zawodniczki miały do pokonania 17 km, ze startem i metą w Leoncinie. Rewelacyjnie pojechała Anna Długaś. Trasę pokonała w czasie 22.36,62 min, co dało średnią prędkość 45,11 km/godz.! Druga w klasyfikacji Maja Tracka straciła 55,33 s, a trzecia Zuzanna Chylińska (obie ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) 1.00,01 min! Na wysokim, 5. miejscu zmagania zakończyła inna darłowianka, Laura Rybkiewicz (+1.14), a na siódmym Katarzyna Stelmach (+2.04).

W kategorii seniorek (23 km) z wygranej cieszyła się Agnieszka Skalniak-Sójka (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław). Drugą Martę Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling) pokonała zaledwie o 14 setnych sekundy! Podium uzupełniła była zawodniczka klubu z Darłowa, Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra, +28,47 s). Najlepszą orliczką była Paulina Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń). Wiktoria Milda i Nikola Wielowska z Ziemi Darłowskiej zajęły lokaty 7. i 8., obie ze stratą ponad minuty do triumfatorki.

Wyścigi ze startu wspólnego nie przyniosły Ziemi Darłowskiej medalowych zdobyczy. Świetnie spisały się natomiast wychowanki klubu. Rywalizację na dystansie 124 km wygrała Wiktoria Pikulik, a brązowy medal zdobyła jej starsza siostra, Daria. Obie od tego sezonu ścigają się w grupie ATOM Deweloper. W gronie orliczek po złoto sięgnęła ich klubowa koleżanka Dominika Włodarczyk. Najlepszą dziesiątkę zamknęła Sara Prusińska (Ziemia Darłowska).

W niedzielnej rywalizacji juniorek (76 km), po finiszu z grupy, po złoto sięgnęła M. Tracka. Darłowianki przez cały wyścig jechały bardzo aktywnie. W najdłuższej ucieczce uczestniczyła Długaś, a w ostatniej - zlikwidowanej zaledwie na 7 km przed metą - Marcela Drygalska. Ostatecznie najwyżej sklasyfikowane zostały Rybkiewicz (9.) i Krystkowiak (10.). Dodajmy, że na 7. miejscu uplasowała się pochodząca z Kalisza Pom., Anna Preca (Ratusz Maszewo).