Szachy. W klasyfikacji generalnej nadal lideruje Damian Wenelski z Malechowa

Krzysztof Niekrasz
Dymitry Pylyp (z lewej) i Dimitry Aniskiewicz w grze
Dymitry Pylyp (z lewej) i Dimitry Aniskiewicz w grze Fot. Zryw Słupsk
Tym razem najwięcej powodów do radości z triumfu miał Dymitry Pylyp.

W słupskiej świetlicy Polskiego Związku Niewidomych rozegrano dziewiąty turniej szachowy P-15 zaliczany do IX Grand Prix Słupska. Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu dwóch graczy, w tym pięciu juniorów. Tym razem w najwyższej dyspozycji był Dymitry Pylyp (Słupsk). Ten szachista zgromadził 7 punktów i z tym dorobkiem zajął pierwszą lokatę. Na drugiej pozycji uplasował się Zbigniew Mielczarski (Sławno) - 6,5 pkt. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Jerzy Walawicz (Dębnica Kaszubska) - 6 pkt. Na kolejnych miejscach poza podium uplasowali się: 4. Damian Wenelski (Malechowo) - 6 pkt, 5. Dimitry Aniskiewicz (Słupsk) - 5,5 pkt. Z grona juniorów najlepiej zaprezentował się Piotr Gołębiowski (Słupska Akademia Szachowa) - 5,5 pkt. W klasyfikacji generalnej po dziewięciu turniejach prowadzi D. Wenelski - 156 pkt. Drugi jest Dymitr Zarzecki (Słupsk) - 146 pkt. Trzecią lokatę zajmuje Zb. Mielczarski - 136 pkt. Tradycyjnie już sędzią głównym był słupszczanin Brunon Studziński. Dziesiąte zawody z tego cyklu zaplanowano na 13 listopada (niedziela). Gry rozpoczną się o godz. 10. Zapisy od godz. 9.45. Miejsce rywalizacji bez zmian.