MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jakim zwierzęciem jesteś z charakteru? Horoskop indiański zdradza, co tkwi w twojej naturze

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
W horoskopie Indianie bazują nie na układzie planet, a na porze roku.
W horoskopie Indianie bazują nie na układzie planet, a na porze roku. toonsteb/ pl.123rf.com
Horoskop indiański opiera się na naturze i jej nierozerwalnej więzi z ludźmi. Każdemu człowiekowi na podstawie jego daty urodzenia przydziela jeden z dwunastu zwierzęcych totemów. Ten znak określa temperament i cechy charakteru, a także może być wskazówką na przyszłość i pomocą w samodoskonaleniu się.

Spis treści

Rdzenni Amerykanie postrzegają człowieka jedynie jako element świata przyrody. Także ich astrologia, tak inna od tej znanej powszechnie w Europie, kładzie nacisk na naturę i życie z nią w harmonii. Astrologia dla rdzennych Amerykanów była, i w pewnym stopniu nadal jest, częścią kultury i tradycji.

Czytaj też: Horoskop romski wyróżnia osiem osobowości. Zobacz, jaka karta reprezentuje ciebie i co to oznacza

Czym jest horoskop indiański?

W horoskopie indiańskim rok dzieli się na cztery części, zwane klanami. Każdy z nich kolejno dzielony jest na trzy mniejsze fragmenty. Wszystkie razem tworzą tzw. koło życia, nazywane również kołem medycznym. To bardzo ważny symbol w filozofii rdzennych Amerykanów, utożsamiający życie i moc wszechświata.

Każdemu człowiekowi Indianie przypisują zwierzę. Nie sugerują się przy tym układem planet, a porą roku. Położenie słońca ma więc znaczenie, ale inne niż na przykład w horoskopie znanym powszechnie w Europie.

Zobacz, jaki jest twój totem i co to o tobie mówi

Jakim zwierzęciem jesteś? Sprawdź swój totem i jego znaczenie

Przypisane człowiekowi zwierzę ukazuje jego osobowość i cechy charakteru. Zależy ono od daty urodzenia na danej półkuli. Przypisane mu są również kierunek świata, żywioł i kamień.

Zobacz: Bogata wyobraźnia, dobre serce, pracowitość... Jakie są twoje atuty? Zobacz zalety znaków zodiaku

Człowiek posiada charakterystyczne cechy przypisywanego mu podczas horoskopu zwierzęcia, ale nie oznacza to, że według Indian któryś z totemów jest gorszy lub lepszy. Ich celem jest po prostu umożliwienie lepszego zrozumienia siebie samego i doskonalenie się. Jednocześnie nie ogranicza to wolnej woli i możliwości podejmowania własnych decyzji.

Indianie niezwykle szanują naturę, w tym zwierzęta. Według nich Ziemia jest matką, a zwierzęta, podobnie jak ludzie, mają ducha oraz świadomość. Zabija się tylko tyle zwierząt, ile jest niezbędne, należy to zrobić w sposób humanitarny, a żadnej części zwierzęcia nie można zmarnować. W modlitwie myśliwy przepraszał zwierzę i dziękował mu za poświęcenie.

Masz okazję na szczęście

od 7 lat
Wideo

Temat aborcji wraca do Sejmu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Jakim zwierzęciem jesteś z charakteru? Horoskop indiański zdradza, co tkwi w twojej naturze - Strona Kobiet

Wróć na darlowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto