MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zdzisław Ludwikowski - Zasłużony dla Gminy Postomino. Zdjęcia z benefisu

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Zdzisław Ludwikowski świętował 75 urodziny, 50 lat pracy zawodowej i 30 lat pracy na rzecz sportu. Z tych okazji w Centrum Kultury i Sportu w Postominie zorganizowano benefis. Były wspomnienia, anegdoty, gratulacje, życzenia. Jubilat nie ukrywał wzruszenia. M.in. od wójta Janusza Bojkowskiego otrzymał statuetkę "Zasłużony dla Gminy Postomino".

Zdzisław Ludwikowski - człowiek instytucja w gminie Postomino

Piękny jubileusz świętował Zdzisław Ludwikowski w Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Benefis z okazji 75 urodzin, 50-lecia pracy zawodowej i 30-lecia pracy na rzecz sportu.

Pan Zdzisław to człowiek orkiestra - m.in. pomysłodawca Międzynarodowego Biegu po plaży w Jarosławcu. Po raz pierwszy na jego starcie zawodnicy stanęli w czerwcu 1991 roku, było ich wówczas 40. Aktualnie jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez biegowych w kraju.

- Pod koniec 1990 r. w trakcie trwania mojej przygody z bieganiem zwróciłem się z inicjatywą do ówczesnego naczelnika gminy Postomino - Zbigniewa Galka, żeby na terenie naszej gminy zorganizować bieg. Naczelnik długo wsłuchiwał się w to, co mówiłem o bieganiu, o tym jak ta dyscyplina sportu upowszechnia się w innych miejscowościach i że u nas też by się przydało „coś" zrobić dla promocji gminy - wspomina Zdzisław Ludwikowski. - Co prawda odpowiedzi na miejscu nie otrzymałem, ale już na początku 1991r. zostałem poproszony na rozmowę do Urzędu Gminy, gdzie oprócz naczelnika Zbigniewa Galka obecny był także pan Alfred Obszański. Powiedziano mi tak: „Jak potrafisz zorganizować, to do roboty". Pierwszym krokiem, jaki poczyniłem w celu organizacji biegu było przygotowanie regulaminu, który rozdawałem na zawodach, rozesłałem do szkół i prasy lokalnej.

Tak zaczęła się historia Biegu po plaży w Jarosławcu, który 2 lipca 2023 r. doczeka się już 31 odsłony. Pan Zdzisław także inicjował inne imprezy biegowe na tym terenie sam przez wiele lat będąc czynnym biegaczem starał się tą pasją zarażać innych. To także prezes Klubu Morsów Wiking Postomino.

W benefisie wzięły udział zaprzyjaźnione kluby biegowe - KB Darłowskie Charty, KB Spoko Sławno. Wzięły udział władze gminy Postomino, powiatu sławieńskiego. Nie zabrakło Orkiestry Dętej im. Zbigniewa Galka. Był piękny tort i życzenia.

Wyjątkowym prezentem dla pana Zdzisława było otrzymanie z rąk wójta gminy Postomino - Janusza Bojkowskiego statuetki „Zasłużony dla Gminy Postomino”.

Zdzisław Ludwikowski przez wiele lat pracował w Urzędzie Gminy Postomino, a od 2010 roku jest zatrudniony w Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Przez lata pracy zawodowej grom czasu poświęcił na sport w gm. Postominie, a w tym na organizację i inicjowanie różnych imprez biegowych.

Biegowy kalendarz 2023 roku w powiecie sławieńskim - zapowie...

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zdzisław Ludwikowski - Zasłużony dla Gminy Postomino. Zdjęcia z benefisu - Sławno Nasze Miasto

Wróć na darlowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto