Wieża Postomino na własnym boisku nie dała szans MKP Szczecinek

Robert Gębuś
W pierwszym spotkaniu rundy jesiennej na własnym boisku Wieża Postomino pokonała MKP Szczecinek 4:1 (2:0). Podopieczni Damiana Kotłowskiego kontrolowali spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty, a popis skuteczności dał Fabian Słowiński, który skompletował hat-tricka.

Po wyjazdowej porażce 0:4 z Mechanikiem Bobolice w pierwszej kolejce IV ligi, Wieża Postomino zrehabilitowała się przed własną publicznością i pewnie pokonała MKP Szczecinek 4:1 (2:0). Pierwszą bramkę strzelił w 10 min. głową Fabian Słowiński po dośrodkowaniu Wójcika. Pięć min. później po strzale z ok. 20 metrów na 2:0 podwyższył Wojciech Wójcik. Do przerwy mogło być 3:0, ale przy bramce zdobytej przez Słowińskiego sędzia dopatrzył się spalonego.
Jednak co ma wisieć, nie utonie. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Fabian Słowiński po zagraniu Łyszyka ponownie trafia do siatki MKP Szczecinek i tym razem sędzia nie ma wątpliwości. Trzy minuty później, w 50 min. ten sam zawodnik znów po zagraniu Łyszyka, strzela czwartą bramkę dla Wieży Postomino i kompletuje hat-tricka.

MKP Szczecinek odpowiedziało golem z Góry z rzutu karnego, po zagraniu ręką w polu karnym przez zawodnika Wieży.

- To był bardzo dobry mecz, który wygraliśmy w dobrym stylu

- mówi Damian Kotłowski, szkoleniowiec Wieży Postomino.

- Mogliśmy pokusić się oz zdobycie przynajmniej dwóch bramek więcej, sytuacje ku temu były. Natomiast MKP Szczecinek tak naprawdę oddało jeden strzał i to z rzutu karnego po przypadkowej ręce w polu karnym.

Wieża Postomino z 3 punktami zajmuje 9 miejsce w tabeli IV ligi. Prowadzi Bałtyk Koszalin. W najbliższym spotkaniu Wieża Postomino rozegra wyjazdowe spotkanie z Iskierką Szczecin.

Wieża Postomino-MKP Szczecinek 4:1 (2:0)
bramki: Wieża: F.Słowiński (10,47,50), W.Wojcik (15)
MKP Szczecinek: Góra (50)
Wieża: M.Gołojuch- K.Gołojuch (60 Mordal), J. Amoah, Gronkiewicz, Gutowski (70 Mendelewski), Szmytkiewicz, Jędruch, Łyszyk, Słowiński (83 Kozdra), Wójcik (75 Olszowiec), Malias.