Słowino - Boleszewo. W sobotę 7. Bieg Marchewkowy im. Andrzeja Żukowskiego

Wojciech Kulig
Tak było podczas 6 edycji Biegu Marchewkowego w Słowinie w listopadzie 2021 roku. Bieg ukończyło wówczas 129 osób. Radek Koleśnik
Już w sobotę 19 listopada o godz. 11:30 startuje 7. Bieg Marchewkowy im. Andrzeja Żukowskiego. Organizatorem imprezy jest Urząd Gminy Darłowo. W związku z wydarzeniem wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Dystans biegu na trasie Słowino - Boleszewo - Słowino to 10 km. Zarejestrowanych zostało 150 uczestników - limit miejsc został wyczerpany. Start biegu zaplanowano na godz. 11:30 (parking przy kościele w Słowinie - tu także będzie meta), a biuro zawodów będzie czynne od godziny 9:00 w Społecznej Szkole Podstawowej w Słowinie.

Z numerem 1 wystartuje Kamila Wojniusz, która jedynkę wylicytowała w styczniu podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Dąbkach.

Po biegu na zawodników oprócz medali czekać będzie ciasto marchewkowe, zupa gulaszowa i grzaniec. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną niespodzianki przygotowane przez gminę Darłowo oraz inicjatywę Żyj z energią.

Utrudnienia

W związku z organizacją 7. Biegu Marchewkowego im. Andrzeja Żukowskiego w Słowinie w dniu 19 listopada - sobota, na drodze gminnej oraz powiatowej nr 3710Z na trasie Słowino - Boleszewo w godzinach 11:15 - 12:45 ruch będzie wstrzymany. Start biegu zlokalizowany jest przy kościele w Słowinie, a półmetek trasy w Boleszewie w okolicach torów kolejowych - informuje Urząd Gminy Darłowo.