Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sezon kąpielowy w Darłowie rozpoczyna się wcześniej niż zwykle

red
Radek Koleśnik
W tym roku sezon kąpielowy w Darłówku rozpoczyna się 22 czerwca i będzie trwał do 8 września włącznie.

W Darłowie pięciokilometrowy odcinek plaży przedzielony jest ujściem rzeki Wieprzy do Bałtyku na dwie plaże zachodnią i wschodnią.

Na szerokiej plaży zachodniej będzie funkcjonowało 6 kąpielisk, o szerokości po 100 metrów każde. Pierwsze kąpielisko zaczyna się 60 metrów od zachodniego falochronu.

Na plaży wschodniej urządzono cztery kąpieliska o szerokości po 100 metrów każde. Pierwsze kąpielisko zaczyna się na wysokości przejścia na plażę nr 8 przy apartamentowcu Amon. Kąpieliska na plaży wschodniej są nieco węższe niż na zachodniej , ponieważ są to tereny abrazyjne.

Wzdłuż brzegów na plaży wschodniej w pewnej odległości od niego ciągną się z przerwami niebezpieczne narzuty kamienne, które powstrzymują abrazję. Na plaży wschodniej w pobliżu hotelu Apollo zamontowano grupę ogólno dostępnych plenerowych urządzeń zewnętrznych do gimnastyki i rekreacji oraz szereg urządzeń typu street workut. Plaża wschodnia szczególnie przy hotelu Apollo ma łagodnie schodzące w głąb dno i jest bardziej przyjazna dla dzieci.

Kąpieliska będą funkcjonowały w godzinach od 10 do 18. Zarówno kąpieliska na plaży wschodniej, jak i zachodniej objęte są zakazem palenia tytoniu za wyjątkiem specjalnie do tego oznakowanych miejsc z koszem i popielniczką. Każde kąpielisko zostało wyposażone w wieżę ratowniczą , łódź wiosłową oraz w niezbędny sprzęt jaki przewiduje rozporządzenie dotyczące morskich kąpielisk. Na każdej z plaż jest do dyspozycji ratowników skuter wodny z przyczepą ratowniczą.

Dzięki takiemu sprzętowi ratownicy będą mogli bardzo szybko dotrzeć do tonącego i udzielić mu pomocy. W tym roku miasto zakupiło wiele sprzętu ratowniczego zarówno dla kąpielisk usytuowanych na wschodniej jak i zachodniej plaży takiego jak np.: skuter wodny, łodzie wiosłowe, lornetki wieże z podestami obserwacyjnymi, megafony, flagi, sygnalizatory, skrzynie na sprzęt ratowniczy, tablice i wiele innych.

Wydatkowano na ten cel 225 tys. złotych Jeżeli dodamy do tego koszt utrzymania 30 ratowników i dwóch kierowników plaż (400 tys.) oraz koszt sprzątania i utrzymania plaż i przejść na plażę to łączne koszty jakie poniesie miasto w roku 2019 będą wynosić 825 tys. złotych.

Zrobiono wszystko, aby plażowicze i turyści czuli się w Darłowie bezpiecznie Wszystkie kąpieliska zostały dokładnie wyznaczone i oznakowane. Dodatkowe koszty zostaną poniesione przez miasto na organizację imprez dla turystów i wczasowiczów. Pełny ich kalendarz znajdziecie Państwo na stronie internetowej miasta Darłowa.

Doceniając starania miasta o bezpieczny wypoczynek plażowiczów oraz zachowanie najwyższych standardów w zakresie ekologii międzynarodowa organizacja siedzibą w Danii wyróżniła zachodnią plażę w Darłówku certyfikatem Błękitnej Flagi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na darlowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto