Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat sławieński: Ruszyła sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie

Wojciech Kulig
Wojciech Kulig
W gminie Sławno węgiel sprzedawany jest w cenie 1.860 zł za tonę. Osoba, która otrzyma informację z Urzędu Gminy Sławno o możliwości zakupu węgla „od gminy” musi skontaktować się z dystrybutorem.
W gminie Sławno węgiel sprzedawany jest w cenie 1.860 zł za tonę. Osoba, która otrzyma informację z Urzędu Gminy Sławno o możliwości zakupu węgla „od gminy” musi skontaktować się z dystrybutorem. UG Sławno
Gminy z terenu powiatu sławieńskiego przystępują do organizacji sprzedaży węgla po preferencyjnej cenie. Wskazane zostały już miejsca dystrybucji, w części gmin węgiel już został dostarczony.

Sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach odbywa się już w gminie Darłowo, gdzie niedawno trafiły pierwsze transporty węgla. Tu dystrybucją zajmie się gminna spółka komunalna - Gminny Zakład Użyteczności Publicznej w Krupach.

O terminie dostawy surowca decyduje kolejność zgłoszeń (pozytywnie zweryfikowanych wniosków oraz opłaconych w kasie Urzędu Gminy Darłowo). Do końca listopada dostarczonych zostanie 300 ton węgla.

- Jak do tej pory do urzędu wpłynęło ok. 140 wniosków, a 50 z nich jest już pozytywnie zweryfikowanych. Kolejne zostaną zweryfikowane w najbliższych dniach. Zapraszamy do urzędu celem opłacenia zadeklarowanych zakupów węgla po preferencyjnej cenie. Po opłaceniu zadeklarowanej ilości węgla w kasie urzędu, należy ustalić termin dostawy w GZUP-ie pod nr telefonu: 605 211 777 - przekazują urzędnicy.

W samym Darłowie, gdzie także podpisano umowę ze składem, który będzie zajmował się dystrybucją węgla, trwa oczekiwanie na pierwszą dostawę. Niebawem mają przyjechać dwa transporty z węglem - łącznie będzie to 75 ton.

- Do tej pory złożono 68 wniosków o zakup preferencyjny węgla dla gospodarstw domowych. O tym kiedy mieszkańcy będą mogli odebrać węgiel poinformują pracownicy - przekazała Aleksandra Basarab, pełnomocnik burmistrza ds. kontroli i nadzoru nad spółkami komunalnymi.

Dystrybucją węgla w Darłowie zajmą się Pomorskie Składy Opałowe. Węgiel będzie można odbierać przy ul. Wyspiańskiego w Darłowie - rampa PKP. Mieszkańcy mogą składać wnioski dotyczące zakupu węgla do 31 grudnia 2022 roku. Cena węgla w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 2000 zł brutto za tonę.

Sławno

Od wtorku, 22 listopada 2022 roku ruszyła sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach także w Sławnie.

- Pierwsza partia węgla jest już w Sławnie. Od dziś pracownicy Urzędu Miejskiego w Sławnie będą kontaktowali się z Wnioskodawcami, celem ustalenia terminu odbioru opału. Finalnie węgiel sprzedawany będzie dla mieszkańców miasta w cenie 1.900,00 zł (płatność wyłącznie gotówką) - przekazał Rafał Szymczewski z Urzędu Miejskiego w Sławnie.

W przypadku pytań udostępniono kontakt – [email protected] lub tel. 59 810 00 51 lub 502 845 370.

Gmina Postomino
W gminie Postomino nabór wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego odbywa się do dnia 30 listopada. Do tej pory złożono tu 174 wnioski o zakup węgla. Pierwsze transporty węgla mają się pojawić na początku grudnia. Dystrybucją ma się zająć Gminne Gospodarstwo Komunalne w Postominie.

Gmina Sławno
Pierwszą partię węgla – orzecha w preferencyjnej cenie dla mieszkańców dostarczano już do gminy Sławno.

- Od dziś pracownicy Urzędu Gminy będą kontaktowali się telefonicznie z osobami, które złożyły wniosek o zakup węgla – według kolejności składania wniosków. Kolejne osoby będą informowane o możliwości kupienia opału po kolejnych dostawach węgla - poinformowała Agnieszka Czarnuch z Urzędu Gminy Sławno.

Węgiel sprzedawany jest w cenie 1.860 zł za tonę. Osoba, która otrzyma informację z Urzędu Gminy Sławno o możliwości zakupu węgla „od gminy” musi skontaktować się z dystrybutorem – firmą AGROMOR sp. z o.o. w Sławnie, ul. Chełmońskiego 53 – osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 506-006-350. Przedstawiciel firmy uzgodni miejsce i termin odbioru albo dostawy opału.

Urzędnicy przypominają, że jeszcze do dnia 9 grudnia mieszkańcy zainteresowani zakupem opału w preferencyjnych cenach mogą składać wnioski do Urzędu Gminy Sławno.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na darlowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto