MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nad Bałtykiem sanatorium dla rodzin. Uzdrowisko Dąbki w zachodniopomorskim. Zdjęcia

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Sanatorium na NFZ? Polecamy! Byliśmy nad Bałtykiem w Uzdrowisku Dąbki w powiecie sławieńskim - woj. zachodniopomorskie. Byliśmy na plaży i jest ona piękna! Zobaczcie sami na zdjęciach. Polecamy Wam to miejsce. Ponadto zdjęcia z głównej ulicy Uzdrowiska Dąbki i okolic jeziora Bukowo z Centrum Sportów Wodnych. W Uzdrowisku Dąbki turnusy dla kuracjuszy cą przez cały rok.

Sanatorium Dąbki nad Bałtykiem

Uzdrowisko Dąbki - nadmorskie sanatorium w gminie Darłowo, powiat sławieński, woj. zachodniopomorskie warto odwiedzić. Zobaczcie wspaniałą - szeroką plażę - nad Bałtykiem. Tu jest czysto, zadbanie i nie ma tłumów. To kapitalne miejsce na wypoczynek.

Niezatłoczona i szeroka plaża to kapitalny atut Uzdrowiska Dąbki. Polecamy Wam tu wczasy nad Bałtykiem. Byliśmy też w pobliżu jeziora Bukowo [uwaga - raj dla wędkarzy], gdzie znajduje się Centrum Sportów Wodnych. Tego terenu nie poznacie. Jest on teraz wspaniale zagospodarowany.

Uzdrowisko Dąbki położone jest w centralnej części Pobrzeża Słowińskiego, urozmaiconej pojedynczymi wałami moren czołowych, dochodzących do 134 m n. p. m. w okolicy Koszalina. Wybrzeże morskie w okolicy Dąbek jest płaskie, z szeroką piaszczystą plażą, otoczoną pasmem nadmorskich wydm, porośniętych głównie sosną zwyczajną i sosną czarną.

W południowej części miejscowości znajduje się jezioro Bukowo o powierzchni 18 km2, powstałe w czasie transgresji morskiej, kiedy to utworzona zatoka została zamknięta przez mierzeję. Wzdłuż brzegu morza ciągnie się przepiękna sześciokilometrowa promenada leśna. Dąbki położone są w strefie klimatu nadmorskiego, silnie oddziałującego na organizm ludzki, złagodzonego obszarami leśnymi oraz bliskością rozległego jeziora Bukowo. Ten szczególny klimat, odznaczający się działaniem bodźców ochładzających, uwarunkowanych temperaturą powietrza, większą jego wilgotnością i silniejszym wiatrem typowym dla strefy kontaktowej ląd-powietrze, wykorzystuje się w leczeniu wielu schorzeń. Wpływ klimatu morskiego na organizm człowieka.

Dąbki, jako miejscowość o czystym powietrzu, spełniają w całej rozciągłości te wskazania - w promieniu wielu kilometrów nie ma źródeł emisji zanieczyszczeń, a duże obszary leśne stanowią dodatkową ochronę przed ich napływem.W powietrzu jest duża ilość fitoncydów o działaniu bakterio- bójczym, bakteriostatycznym i stymulującym układ oddechowy człowieka. Znaczne zróżnicowanie klimatu miejscowości (mikroklimat plaży, specyficzne warunki klimatyczne strefy nadmorskiej, zieleni leśnej - głównie sosnowego boru - i jeziora) sprzyjają dawkowaniu dzieciom różnych bodźców klimatycznych.

W sanatoriach w Dąbkach leczone są m.in.:

  • choroby układu oddechowego
  • choroby układu krążenia
  • schorzenia reumatyczne w okresie podostrym i przewlekłym
  • choroby przewodu pokarmowego
  • nerwice
  • moczenie nocne.

Nad Bałtykiem plaża w Darłowie jest bardzo ładna. Zdjęcia, byliśmy tam

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Festiwal podróżniczy za horyzontem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nad Bałtykiem sanatorium dla rodzin. Uzdrowisko Dąbki w zachodniopomorskim. Zdjęcia - Sławno Nasze Miasto

Wróć na darlowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto