Na piaskach Sahary Sława Sławno ograła Sokoła Karlino. Zdjęcia. Piękna passa trwa - inne wyniki

Tomasz Turczyn
Sława Sławno grała w niebieskich strojach
Sława Sławno grała w niebieskich strojach TT
MKS Sława Sławno wypunktowała Sokoła Karlino 1:0 (0:0). Decydujący gol padł w 83 minucie meczu i był autorstwa Patryka Kostrzewińskiego. To był mecz walki, gdzie dało się we znaki boczne boisko w Sławnie - tzw. Sahara. Brak opadów deszczu i brak pielęgnacji tej murawy w postaci jej podlewania równało się tumanom pyłu - kurzu, który wzbijał się do góry przy każdej dynamiczniejszej akcji.

Piękna passa MKS Sławy Sławno trwa

Sława Sławno wygrała 8 mecz z rzędu. Kolejne świetne statystyki Sławy Sławno: 10 zwycięstw w 11 meczach w tym roku kalendarzowym. Zespół ze Sławna jest bez porażki u siebie od 10 września 2022 roku. Tym razem Sława Sławno pokonała Sokoła Karlino 1:0 [jesienią w Karlinie było 1:3] po bramce w 83 minucie autorstwa Patryka Kostrzewińskiego.

Do przerwy kibice zobaczyli piłkarskie szachy, gdzie żadna z ekip nie stworzyła klarownej sytuacji do zdobycia bramki. W II części mecz był bardziej żywszy i oba zespoły szukały bramek.

MKS Sława Sławno zajmuje 3 miejsce w tabeli mając 56 punktów, a 4 zespół - Wiekowianka Wiekowo ma "oczek" - 48. Liderem jest Darłovia Darłowo - 67 punktów, a wiceliderem GKS Manowo - 65 punktów. Z tym, że Manowo ma do rozegrania zaległy mecz. Mistrz okręgówki awansuje do IV ligi, a wicemistrz zagra o nią baraż.

Na drugim biegunie jest Wrzos Wrześnica - 17 punktów - 14 miejsce w tabeli. Zespół walczy o utrzymanie się w okręgówce.