MKP Szczecinek - Gwardia Koszalin 2:1 [zdjęcia, wideo]

Dawid Jaśkiewicz
Gwardia Koszalin uległa w Szczecinku miejscowemu MKP i pożegnała się z pucharowymi rozgrywkami Dawid Jaśkiewicz
W meczu o Puchar Polski na szczeblu okręgowym, trzecioligowa Gwardia Koszalin uległa po dogrywce czwartoligowemu MKP Szczecinek 1:2.

W pierwszej części spotkania więcej sytuacji strzeleckich stworzyli sobie gwardziści. Bramkarza gospodarzy próbowali pokonać m.in. Przemysław Brzeziański, Fabian Słowiński, Daniel Wojciechowski, Maciej Stańczyk czy Wojciech Wójcik. Po drugiej stronie boiska sposobu na Patryka Wójcika szukał Kamil Brodowicz, lecz po strzale defensora miejscowych golkiper Gwardii z trudem sparował futbolówkę nad poprzeczkę.

Po przerwie gospodarze wyszli na boisko niezwykle zmotywowani, spychając trzecioligowców do defensywy. Dwukrotnie przed szansą do strzelenia bramki stanął Zbigniew Węglowski, lecz grający szkoleniowiec MKP nie zdołał skierować piłki do siatki. W 57 minucie z prawego skrzydła dośrodkował Mateusz Jureczko, a głową gola zdobył Maciej Szydlak.

Dziesięć minut później do remisu doprowadził Robert Ziętarski. W tej sytuacji dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Daniel Wólkiewicz. O losach rywalizacji musiała zadecydować dogrywka.

W 118 minucie gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, po której zwycięską bramkę zdobył Zbigniew Węglowski.

MKP Szczecinek - Gwardia Koszalin 2:1 (0:0, 1:1)