Legia Warszawa - Zagłębie Lublin 2:0 [RELACJA, ZDJĘCIA]

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0) w sobotnim meczu 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli, nadal mając cztery punkty przewagi nad Lechem Poznań. Bramki dla gospodarzy zdobyli Serb Miroslav Radovic i Gruzin Władimir Dwaliszwili. Goście zaprezentowali otwarty styl gry, dzięki czemu kibice przy Łazienkowskiej obejrzeli ciekawe i toczące się w szybkim tempie spotkanie.

Trener Jan Urban, który w przeszłości prowadził „Miedziowych”, doskonale pamiętał spotkanie z rundy jesiennej, kiedy to padł remis 2:2. Dwie bramki zdobył wówczas Marek Saganowski. W sobotni wieczór 35-letni napastnik nie wyróżniał się na boisku.

Dobry mecz zagrał natomiast Radovic, który strzelił bramkę i zaliczył asystę. W 23. minucie pomocnik miał świetną okazję zdobycia pierwszej bramki w tym meczu, ale trafił w słupek. Chwilę później to goście powinni objąć prowadzenie, ale Michal Papadopulos zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału w polu karnym.

10 minut później piłka ponownie odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Michała Gliwę. Tym razem uderzył Danijel Ljuboja, z tym że bramkarza Zagłębia zupełnie zmylił rykoszet. Przed przerwą obaj serbscy zawodnicy próbowali pokonać Gliwę groźnymi strzałami. Udało się tuż przed zejściem do szatni Radoviciovi, który wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony Jakuba Wawrzyniaka i uderzeniem głową posłał piłkę przy słupku.

Niespełna kwadrans po zmianie stron wynik podwyższył Władimir Dwaliszwili, który w przerwie zmienił Ljuboję. Radovic sprytnie podał z rzutu wolnego do Gruzina, a ten oszukał obrońców gości i pokonał Gliwę. Po wejściu na boisko Gruzina podopieczni Pavla Hapala mieli spore problemy z upilnowaniem go. Swojej szansy do końca szukał również Saganowski. Mimo przewagi Legii, obaj nie byli w stanie trafić do bramki. Bliski tego był wprowadzony w końcówce Janusz Gol, ale po efektownej akcji minimalnie spudłował i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0.

We wtorek Legia zagra na wyjeździe z Ruchem Chorzów w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski.

Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Miroslav Radovic (45-głową), 2:0 Władimir Dwaliszwili (60).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Dusan Kuciak, Inaki Astiz, Bartosz Bereszyński, Ivica Vrdoljak. KGHM Zagłębie Lubin: Łukasz Hanzel, Paweł Widanow, Dorde Cotra, Arkadiusz Woźniak.

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 16 608.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radovic, Ivica Vrdoljak, Dominik Furman (83. Janusz Gol), Jakub Kosecki (76. Tomasz Brzyski) - Danijel Ljuboja (46. Władimir Dwaliszwili), Marek Saganowski.

KGHM Zagłębie Lubin: Michał Gliwa - Paweł Widanow, Bartosz Rymaniak, Aleksandar Tunczew, Costa Nhamoinesu - Adrian Błąd, Jiri Bilek (82. Adrian Rakowski), Łukasz Hanzel (65. Arkadiusz Woźniak), Robert Jeż, Dorde Cotra (71. Kamil Wilczek) - Michal Papadopulos.