Kupują maseczki, koce i kombinezony. Wspierają szpital w Sławnie w walce z koronawirusem

Wojciech Kulig
UM Darłowo/UGDarłowo/Powiat Sławno/OSP Jeżyczki
Udostępnij:
Pomoc finansowa, a także rzeczowa jest nieustannie przekazywana Szpitalowi Powiatowemu w Sławnie. Lecznicę wspierają samorządy, firmy, strażacy i osoby prywatne.

Specjalne podziękowania dla darczyńców złożył w ostatnim czasie Tomasz Walasek, dyrektor szpitala w Sławnie. W czasie pandemii koronawirusa uruchomione zostało konto lecznicy, na które spływają pieniądze na zakup potrzebnych w walce z pandemią materiałów ochronnych.

Wsparcie finansowe przekazali m.in. Nadleśnictwo Sławno (4 tys. zł), Włodzimierz Olszewski (10 tys. zł), Fundacja Samorządowców i Przyjaciół Ziemi Sławieńskiej z Malechowa (6 tys. zł), PBS Olszewski i Synowie (5 tys. zł), Radni Miasta Sławno: Dominik Margielewski, Paweł Kopczyński, Adam Poprawski, Marcin Podolski, Włodzimierz Śledź, Maciej Motyl, Karolina Stępień (4,5 tys. zł), Agnieszka Bukowska ze Sławna (4 161 zł). Ponadto na konto wpłynęło wiele indywidualnych wpłat od osób prywatnych. Materiały ochronne dla personelu i pacjentów Szpitala Powiatowego w Sławnie przekazali m.in. Bar Stop - Romuald Cichosz z Malechowa (maski, przyłbice, okulary ochronne o wartości 4 215,20 zł; Sklep Ogrodniczy - Tadeusz Burdukiewicz (agrowłóknina o wartości 891,05 zł); FG GEKO z Radomska (maski, przyłbice o wartości 1 803,30 zł); gmina Darłowo przekazała m.in. maseczki; gmina Malechowo podarowała m.in. przyłbice; Starostwo Powiatowe w Sławnie przekazało m.in. busa do transportu pracowników i płyny do dezynfekcji; Urząd Miasta w Darłowie podarował m.in. maseczki, kombinezony, płyny do dezynfekcji; Urząd Miasta w Sławnie przekazał kombinezony i płyny do dezynfekcji; radna Rady Miasta w Sławnie Ewelina Stach przekazała pościel, koce i maseczki.

Pomoc kierowana jest z różnych stron. W ostatnich dniach wsparcie finansowe i sprzętowe przekazał Zarząd Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Słupsku. Instytucja przekazała 750 przyłbic i dotację w kwocie kilku tysięcy złotych na zakup aparatu Holtera - EKG. W tym tygodniu pomoc okazali również strażacy z OSP Jeżyczki. Ochotnicy za pieniądze składkowe zakupili termometr bezdotykowy oraz 10 specjalnych akrylowych koców szpitalnych. Z kolei firma Mowi Poland kupiła kardiomonitor za przeszło 20 tys. zł. Materiały przekazała również Naczelna Rada Lekarska w Warszawie, Okręgowa Izba Lekarska (dyr. Marek Stachowicz).

- Jest bardzo duża pomoc samorządów, ale także osób fizycznych. Wielu darczyńców kontynuuje zbiórkę pomocy. Za to wszystko bardzo dziękuję - mówi Tomasz Walasek, dyrektor Szpitala Powiatowego w Sławnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A lanser na cudzych pieniądzach, niejaki brecha nic nie dał ze swoich? Przeca ma knajpy i mega zyski...:)

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie