IV liga: Darłovia Darłowo - Wieża Postomino 0:0 [ZDJĘCIA]

Jacek Wójcik
Pierwsze czwartoligowe derby powiatu sławieńskiego zakończyły się podziałem punktów.

Bliżej wygranej byli gospodarze, który stworzyli kilka klarownych sytuacji. Szczególnie w pierwszym kwadransie spotkania. Już w 4. min Daniel Wólkiewicz trafił z wolnego w poprzeczkę. Pięć minut później Bartłomiej Fastyn w sobie tylko wiadomy sposób nie trafił do bramki. Po minucie piłka minęła okienko bramki Wieży po półwoleju Wólkiewicza, a w 12. min sytuacji sam na sam z Maciejem Ziniewiczem nie wykorzystał Wiktor Sawicki.

Po takim początku gra się wyrównała. Goście szukali okazji po akcjach skrzydłami i stałych fragmentach. Najbliżej powodzenia byli w 39. min, gdy po wolnym Patryka Jachemka piłka przeszła wzdłuż bramki Darłovii.

Drugie 45. min znów rozpoczęło się od ataków Darłovii. Groźnie z dystansu uderzali Kamil Bazyli oraz Fastyn. W 66. min Sawicki nieznacznie pomylił się w zamieszaniu po rzucie rożnym. Najlepszej okazji lider strzelców IV ligi nie wykorzystał jednak w 80. min. Po wrzutce Kamila Włodarczyka, wypracował w polu karnym karnym idealną pozycję, ale posłał piłkę obok słupka. Goście zrewanżowali się okazją Błażeja Banasika. Mogli jednak stracić wszystko w ostatniej akcji meczu, gdy Sawicki główkował w poprzeczkę.

Darłovia Darłowo - Wieża Postomino 0:0 żk. Szopiński, Wólkiewicz - Banasik, Łaga, Sosnówka, Kozdra, Ł. Wójcik.
Darłovia: Kaźmierczak - Fryś, Lipiński, Babec, Szopiński, Włodaczyk (82. Maciąg), Wólkiewicz, Kramarz (61. Michalski), Bazyli, Fastyn, Sawicki.
Wieża: Ziniewicz - Kozdra, Gronkiewicz (72. Stanischewski), Banasik, Mordal, Jachemek, Łyszyk, Łaga (82. Gutowski), Ścisło (59. Ł. Wójcik), W. Wójcik, Sosnówka.