Gmina Darłowo: Warcabiści GZ LZS Darłowo na Mistrzostwach Polski Zrzeszeń LZS

Tomasz Turczyn
Warcabiści GZ LZS Darłowo zdobyli trzy medale na Mistrzostwach Polski Zrzeszeń LZS, które odbyły się w miejscowości Sępólno Krajeńskie.

Ze złotego krążka w kategorii wiekowej do lat 13 cieszyła się Karolina Babiak, jej starszy kolega Piotr Stalko został mistrzem w kategorii do lat 16, w tej samej kategorii wiekowej na III m-cu uplasowała się Karolina Kołodziej.

Dwóch zawodników zajęło najbardziej nie lubiane przez sportowców IV m-ce, byli to Daria Wasieńko oraz Gracjan Masternak w kategorii do lat 10. Ponadto GZ LZS Darłowo reprezentowali: Sebastian Knap, Anna Chylewska – Sroka, Daniel Skowronek, Daria Babiak, Kacper Świątek, Aleksander Grębski, Natalia Jóźwik oraz Bartosz Papierz.

Drużynowo GZ LZS Darłowo uplasowało się na m-cu IV. Sędzią rundowym Mistrzostw była Sylwia Dęga-Zamrzycka. Turniej był bardzo wyczerpujący – w pierwszym dniu rozgrywek grę rozpoczęto o godz. 7:45, a zakończono o 22:30, najmłodszych zawodników w tym ciężkim dniu wspierała Jolanta Denkiewicz.

Ponadto Kacper Świątek zdobył V kategorię, a Daria Wasieńko podwyższyła swoją na III.

Warcabiści GZ LZS Darłowo sekcja warcabowa Jeżyczki pragną z tego miejsca podziękować wszystkim osobom, które w roku 2013 okazały wielką pomoc i wsparcie dla sekcji z Jeżyczek.