Bartosz Papierz z Dobiesławia (gmina Darłowo) zakwalifikował się do Mistrzostw Europy juniorów i kadetów w kickboxingu w miejscowości Budva - Czarnogóra. W Urzędzie Gminy Darłowo wójt Radosław Głażewski spotkał się z zawodnikiem i jego trenerem Grzegorzem Kowalskim, by podpisać umowę o wzajemnej promocji.

  •  

    Skomentuj

Bartosz Papierz jako członek kadry narodowej juniorów musiał wspólnie z klubem zdobyć wsparcie finansowe, by wziąć udział w Mistrzostwach Europy.

- Cieszę się, że kolejna młoda osoba z terenu naszej gminy osiąga tak znaczące sukcesy sportowe. Jako samorząd wspieramy młodych sportowców w ich rozwoju przekazując środki finansowe na działalność klubów sportowych. W tym konkretnym przypadku środki zostaną przeznaczone na wyjazd i udział w zawodach rangi Mistrzostw Europy. Z niecierpliwością czekamy na start i trzymamy kciuki za dobry występ Bartosza - mówił Radosław Głażewski.

Jak informuje gmina, Bartosz trenuje w Sporty Walki Bałtyk Koszalin pod czujnym okiem trenera. Tylko w tym sezonie może się pochwalić wywalczeniem złotego medalu Mistrzostw Polski juniorów w formule Full Contact oraz Pucharu Świata na Węgrzech.

Mistrzostwa w Budvie odbędą się w dniach 5-14 listopada 2021 roku.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.
  •  Komentarze

Czytaj także

Komentarze (0)