Tomasz Turczyn
Darłovia Darłowo grała w zielonych koszulkach
Darłovia Darłowo grała w zielonych koszulkach Nadesłane T. Bobin
Lider okręgówki gr 3 ZZPN - Leśnik Manowo podjął wicelidera - Darłovię Darłowo. Jesienią w Darłowie padło 1:1. W rundzie wiosennej 2023 r. Leśnik przegrał z Darłovią - 0:2 po golach Konrada Romańczyka i Krzysztofa Wólczyńskiego.

Okręgówka robi się bardzo ciekawa

Leśnik Manowo - Darłovia Darłowo 0:2. Leśnik - 43 punkty, Darłovia - 43 punkty, ale Darłovia ma rozegranych 17 spotkań, a Leśnik - 16. Aktualnie Darłovia jest liderem, a Leśnik wiceliderem. I to dopiero początek emocji okręgówkowych.

W meczu na szczycie: Leśnik - Darłovia do przerwy było 0:0. W II części w 55 min. trafił Konrad Romańczyk, a gospodarzy dobił w 90 minucie Krzysztof Wólczyński.

W 18 kolejce okręgówki ZZPN gr 3 nie braknie emocji. Broniący się przed spadkiem Wrzos Wrześnica podejmie Leśnika Manowo [25 marca godz. 12], a Darłovia Darłowo zagra ze Sławą Sławno [25 marca godz. 13]. W pierwszym meczu faworytami będą przyjezdni, ale Wrzos będzie chciał u siebie powalczyć choćby o punkt. Zaś w Darłowie zapowiada się elektryzujący mecz, gdyż Sława będzie chciała wywieźć z tego terenu choćby punkt. Zespół sławieński choć oddał do Darłovii bramkarza Piotra Miranowicza, to wzmocnił się bardzo doświadczonym Błażejem Banasikiem. Na boisku też różnicę robi Damian Pawełek, a to oznacza, że ci zawodnicy w Darłowie mogą sprawić gospodarzom wiele kłopotów. Choć na pewno 0:2 na terenie lidera także swoją wymowę ma.