Darłówko Zachodnie: Budowa kładki nad rzeką Grabową. Projekt prawie gotowy

Wojciech Kulig
Wojciech Kulig
Udostępnij:
Darłowski ratusz poinformował, że prace projektowe dotyczące budowy ścieżki rowerowej z kładką dla pieszych nad rzeką Grabową powoli dobiegają końca. Kładką będzie można przejść do Darłówka Zachodniego.

Jak wynika z informacji przekazanych przez referat integracji europejskiej i inwestycji w Urzędzie Miejskim w Darłowie, sama droga wewnętrzna będzie łączyć teren nowego basenu rybackiego z fragmentem wybudowanego w części odcinka drogi do Darłówka Zachodniego. - Bezpośrednim włączeniem będzie istniejący plac manewrowy kończący wybudowany w roku 2015 odcinek drogi miejskiej obwodnicy - wyjaśniają urzędnicy.

"Z drogi szerokości 3 m korzystać będą mogli zarówno mieszkańcy i turyści (piesi, rowerzyści, itd.) oraz pojazdy posiadające zezwolenie wydane przez zarządcę drogi. Na odcinku około 400 m zaprojektowano w tym celu 2 miejsca do tzw. mijanki, poszerzające drogę do 6m na dł. 25. Na trasie zaprojektowano też zjazdy służące dostępności do terenów inwestycyjnych oraz obsługi wałów przeciwpowodziowych i brzegu kanału portowego. Nawierzchnia drogi wyniesiona na konstrukcji wału wykonana zostanie z asfaltu, tak by maksymalnie wykorzystać jej funkcjonalność. Turystykę rowerową można połączyć z bieżącą działalnością. Na trasie drogi zaprojektowano 13 punktów oświetleniowych, w przyszłości staną też ławki i kosze." - czytamy w komunikacie.

Jeśli chodzi o kładkę, to będzie ona dostępna tylko dla pieszych. Będzie ona ze stali i pomalowana na biało, a jej długość to 38 metrów, szerokość ok. 3 metry. Nawierzchnia będzie z tego samego materiału, z którego wykonana jest kładka przyrodnicza na wydmie zachodniej w Darłówku. Dodatkowo obiekt będzie miał przeszklone bariery ochronne z drewnianymi pochwytami. Całość konstrukcji podświetlona zostanie światłem LED w różnych konfiguracjach.

Inwestycja, jak podkreślają urzędnicy, będzie jedną z priorytetowych dla miasta na kolejne lata. Na realizację planowane jest pozyskanie wsparcia finansowego, w szczególności z funduszy unijnych. Uzyskanie pozwolenia na budowę przewidywanej jest na początek drugiego kwartału 2022 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie