Daria Pikulik z Darłowa blisko podium Pucharu Świata

Jacek Wójcik
Zaktualizowano
Daria Pikulik pierwszy w sezonie start w torowym PŚ może uznać za udany FOT. SYLWIA DABROWA / POLSKA PRESS
Pierwsze w sezonie 2019/20 zawody Pucharu Świata w kolarstwie torowym ma za sobą reprezentacja Polski. Zawody odbyły się na welodromie w Mińsku (Białoruś). W biało-czerwonych barwach wystąpiły trzy zawodniczki BCM Nowatex Ziemia Darłowska.

Najlepszy start, z całej polskiej ekipy, zanotowała Daria Pikulik. 22-letnia kolarka dwukrotnie plasowała się tuż za podium, na czwartych miejscach. Po raz pierwszy o podium otarła się w konkurencji madison, w której wystąpiła wraz z Nikol Płosaj (Mróz Jedynka Kórnik). Duet ten wygrał trzy finisze, w tym ostatni (podwójna punktacja). W końcowej klasyfikacji wyżej były tylko pary, które nadrobiły okrążenie, a wygrały kolarki z Holandii.

Również czwarta była D. Pikulik w indywidualnym starcie w wieloboju (omnium). Po pierwszej konkurencji - scratchu - plasowała się dopiero na 11. miejscu, ale później odrabiała straty, zajmując 4. lokaty w wyścigach tempowym i eliminacyjnym. Przed ostatnią, wyścigiem punktowym, plasowała się na 5. pozycji w punktacji wieloboju. Dzięki wygranemu ostatniemu finiszowi zdołała awansować o jedną lokatę. W omnium triumfowała - z dużą przewagą nad rywalkami - Amerykanka Jennifer Valente.

D. Pikulik wystąpiła też w rywalizacji drużyn na dochodzenie. Razem z koleżankami z kadry zajęła 8.miejsce.

Na 7. miejscu uplasowała się w Mińsku Marlena Karwacka w sprincie drużynowym wraz koleżanką z kadry Urszulą Łoś (Stal Grudziądz). Polki miały siódmy wynik eliminacji, a w 1. rundzie - mimo świetnego czasu (33,405 s) - uległy duetowi z Niemiec. W indywidualnym sprincie Karwacka miała 35. wynik eliminacji i odpadła z rywalizacji. W wyścigu punktowym 17. miejsce zajęła młodsza siostra Darii Pikulik - Wiktoria.

Młodzi piłkarze "dokończyli" mistrzostwa Polski z 1939 r.