Dąbki: 8. Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy, wyniki [ nowe zdjęcia]

Wojciech Kulig
368 osób wzięło udział w biegu głównym w ramach 8. Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego w Dąbkach (gmina Darłowo). Rywalizacja była zacięta, Trasa biegu składała się z dwóch pętli po 5 km.

Zawodnicy wystartowali z ul. Dąbkowickiej, biegli m.in. ul. Piaskową, Bursztynową i Handlową. Biegacze mieli go pokonania łącznie 10 km, pogoda nie była zbyt sprzyjająca bo było bardzo duszno.

Najlepszy wynik osiągnął Serhii Shevchenko z Ukrainy, który uzyskał czas 32 minuty i 37 sekund, drugą pozycję zajął Andrzej Starżyński z czasem 32 minuty i 44 sekundy, a trzecie miejsce zdobył Grzegorz Kujawski z LKS Ziemi Puckiej.

Z powiatu sławieńskiego najlepszy był Adrian Kępka (Ultrasi), który zajął 14 miejsce uzyskując czas 36 minut i 52 sekundy. 26 miejsce zajął Krzysztof Wilczewski (KB SPOKO Sławno) z czasem 39 minut i 36 sekund. Na 38 pozycji był Maciej Rudnikowski (Darłowskie Charty/Bieguzdrowisko) z czasem 41 minut i 5 sekund.

Przed biegiem głównym odbyły się biegi dziecięce.

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"